Notice Title

Yashasv Kaul of class II-Blue won Gold & Silver Medal in IInd NTTA Taekwondo Championship and a Gold Medal in NTTA Championship held at Chandigarh.

Navya Sharma of class I-Blue won Gold Medal in Ist General Chui Hong Hi Memorial Taekwondo Championship 2017 held at Gurukul Global School.

Prisha Attree of class IV-Green won Gold Medal in Inter School Taekwondo Competition and a Gold Medal in fighting and Belt Test in NTTA Championship held at Chandigarh.

Vanshika Chamoli of class IV- Yellow won Gold Medal in Ist Universal Taekwondo Tournament and a Silver Medal in Inter School Taekwondo Competition at Panchkula.

Balin Nitin of class V-Yellow won Gold Medal in District Level Inter School Taekwondo Championship held at Gurukul Junior School.

Krish Jain of class V-Yellow won Ist position in Drawing competition held at ATS Valley School.

Arshpreet Kaur Bhamrah of class KG-Blue Won IInd Position in Story Telling Competition held at Mount Carmel School, Mohali.

Anshika Gupta of class VIII- A won Ist position in Drawing competition held at ATS Valley School.

Sanjana Sharma of class VIII- A won IInd position at District Level Competition held at M.M.S School, Mohali.

Sreshth Sharma of class VII-A IInd position at District Level Competition held at M.M.S School, Mohali.

Dev Handa of class VI-A won Gold Medal in Shri Bhupender Nath Chawla Tricity Chess Championship and IInd Position at District Chess Competition at Mohali.

Priansh Singh of class III-Blue won Silver Medal in 300mtr, 500mtr and 1000mtr Race in Inter School Speed Skating Competition held at DPS, Pinjore.

Akira Singla of class Pre Nursery-Red won Silver Medal in 500mtr and 100mtr race in Inter School Speed Skating Competition held at DPS, Pinjore.

Yatharth Kaul of class VIII-A won a Bronze Medal at International Open Taekwondo Competition held at Kuala Lumpur, Malaysia.

Navya Sharma of class I-Blue won Silver Medal in All India School Taekwondo Championship held at Tyagraj Stadium, New Delhi.

Balin Nitin of class V-Yellow won Gold Medal in District Level Inter School Taekwondo Championship held at Gurukul Junior School.

Vanshika Chamoli of class IV- Yellow won Gold Medal in Ist Universal Taekwondo Tournament and a Silver Medal in Inter School Taekwondo Competition at Panchkula.

Prisha Attree of class IV-Green won Gold Medal in Inter School Taekwondo Competition and a Gold Medal in fighting and Belt Test in NTTA Championship held at Chandigarh.

Navya Sharma of class I-Blue won Gold Medal in Ist General Chui Hong Hi Memorial Taekwondo Championship 2017 held at Gurukul Global School

Yashasv Kaul of class II-Blue won Gold & Silver Medal in IInd NTTA Taekwondo Championship and a Gold Medal in NTTA Championship held at Chandigarh.

Raghav Bhardwaj Class VIII-A Grade A1- Maths, Science, Grade A2- Hindi, S.Sc, Punjabi

Chandan Rathi Class VIII-A Grade A2- Science, S.Sc

Anshika Class VIII-A Grade A1- Punjabi

Anshika Gupta Class VIII-A Grade A1- Science, S.Sc, Punjabi, Grade A2- English, Hindi, Maths

Priyanshu Rajput Class IX Grade A1-Science, S.Sc., Maths

Rushil Sharma Class VI-A Grade A2- English, Science

Dev Handa

Class VI-A

Grade A2- Maths

Yashita Mishra

Class VI-A

Grade A1- Science

Gurnoor Kaur

Class VI-A

Grade A1- Science

Grade A2- S.Sc

Gurkaran Singh Gill

Class VI-A

Grade A1- Science, Punjabi

Grade A2- English

Vanshita

Class VII-A

Grade A2- Punjabi

Sanjana Singh

Class VII-A

Grade A2- Social Science

Pancham Mitra

Class VII-A

Grade A2- Science

Madhav Malhotra

Class VII-A

Grade A2- Science

Yashita Jindal

Class VII-A

Grade A1- Science, Social Science

Grade A2- English, Hindi, Maths, Punjabi

Aarushi Sharma

Class VII-A

Grade A1- Social Science

Grade A2- English, Hindi, S.Sc, Punjabi

Abhavya

Class VII-A

Grade A2- Science, Punjabi

Jashan Tangri

Class VII-A

Grade A1- Science, Punjabi

Grade A2- English, Hindi, S.Sc, Maths

Vanshika Chaudhary

Class VII-A

Grade A1- Science

Grade A2- English, Hindi, S.Sc, Punjabi

Neeraj Chabra

VIII-A

Grade A2- Maths, Science, S.Sc, Punjabi

Parneet Kaur

VIII-A

Grade A2- English

Parveen Chaudhary

Class VIII-A

Grade A2- Punjabi

Tavleen Kaur

Class VIII-A

Grade A2- Science, Punjabi

Abhishek Chaudhary

Class VIII-A

Grade A2- Punjabi

Yatharth Kaul

Class VIII-A

Grade A1- Science

Grade A2- S.Sc

Sanchit

Class VIII-A

Grade A1- Maths, Science

Grade A2- English, Hindi, S.Sc, Punjabi

Raghav Bhardwaj

Class VIII-A

Grade A1- Maths, Science

Grade A2- Hindi, S.Sc, Punjabi

Chandan Rathi

Class VIII-A

Grade A2- Science, S.Sc

Anshika

Class VIII-A

Grade A1- Punjabi

 

2. Anshika Gupta,

Class VIII-A

Grade A1- Science, S.Sc, Punjabi

Grade A2- English, Hindi, Maths

1. Priyanshu Rajput

Class IX

Grade A1-Science, S.Sc., Maths

Give your Child a Strong Foundation at Gurukul

Confused about which school would be the best for your child? If you are staying in Zirakpur, visit us at The Gurukul. Rated as one of the top schools in Zirakpur, The Gur ... Read More