Notice Title

Jeevansh Makkar of class IV stood Third in School District Chess Championship (U-11) held at The Gurukul School, Sec -20, Panchkula.

Keshav Gupta of class III stood Third in School District Chess Championship (U-11) held at The Gurukul School, Sec -20, Panchkula.

Abhimanyu of class V stood Third in School District Chess Championship (U-11) held at The Gurukul School, Sec -20, Panchkula.

Aarush Dhiman of class V stood Third in School District Chess Championship (U-11) held at The Gurukul School, Sec -20, Panchkula.

Krishna Tayal of class III stood Third in School District Chess Championship (U-11) held at The Gurukul School, Sec -20, Panchkula.

Parisha Gupta of class V-Blue won Gold Medal in Distrcit level Chess Championship(U-11).

Tanvi of class V-Yellow won a Gold Medal in Haryana State SQAY Championship

Arshpreet Kaur of V-Blue won a Gold Medal in Haryana State SQAY Championship.

Divya Sharma of class VII-B won a Gold Medal in Haryana State SQAY Championship.

Rupali Ramola of class IV-Green won a Bronze Medal in Haryana State SQAY Championship.

Saransh Saini of class IV-Green won a Gold Medal in Haryana State SQAY Championship.

Rudra Pratap Singh Rathore of class VII-A won a Silver Medal each in Haryana State SQAY Championship.

Gautam Singh Rautela of class VII-A won a Silver Medal in Haryana State SQAY Championship.

Mehul Bisht of class V-Blue won a Silver Medal in Haryana State SQAY Championship.

Aemidha Kalra of class V-Blue won a Silver Medal each in Haryana State SQAY Championship.

Ayushi Garg of class VI-A won a Gold Medal in District level SQAY Championship.

Mayuri Bisht of class VII-B won a Silver Medal in Haryana State SQAY Championship.

Kartik Sharma of class V-Blue won a Gold Medal in Haryana State SQAY Championship.

Parampreet Singh of class VI-A won a Gold Medal in School District Boxing Championship.

Mansi Gupta of class VII-B won a Gold Medal in School District Chess Championship(U-13)

Manujot Chauhan of class VII-B won a Gold Medal in School District Chess Championship(U-14).

Mansi Goel of class VI-A won a Gold Medal in School District Chess Championship(U-11).

Yashika Saluja of class VI-A won a Gold Medal in School District Chess Championship(U-14).

Tanvi of class IV-Blue won Gold Medal in District Level SQAY Championship

Parisha Gupta of class VI-B won Gold Medal in 9th District Level Chess Championship U-13, held at The British School Sec 8, Panchkula.

Palak Saini of class VI-B won Gold Medal in 9th District Level Chess Championship U-13, held at The British School Sec 8, Panchkula.

Komal of class VII-A won Gold Medal in 9th District Level Chess Championship U-13, held at The British School Sec 8, Panchkula.

Mannat of class VII-A won Gold Medal in 9th District Level Chess Championship U-13, held at The British School Sec 8, Panchkula.

Mitali Verma of class VII-A won Gold Medal in 9th District Level Chess Championship U-13, held at The British School Sec 8, Panchkula.

Avni Verma of class III-Red won Gold Medal in 9th District Level Chess Championship U-9, held at The British School Sec 8, Panchkula.

Harleen Kaur of class III-Red won Bronze Medal in 9th District Level Chess Championship U-9, held at The British School Sec 8, Panchkula.

Daksh chaudhary of class V-Red won Gold Medal in 10th District Level SQAY Championship (-22 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Tanvi of class VI-A won Gold Medal in 10th District Level SQAY Championship (-37 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Mehul Bisht of class VI-A won Gold Medal in 10th District Level SQAY Championship(-25 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Rupali Verma of class V-Red won Silver Medal in 10th District Level SQAY Championship(-27 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Arshpreet Kaur of class VI-B won Silver Medal in 10th District Level SQAY Championship(-29 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Aemidha Kalra of class VI-A won a Silver Medal in 10th District Level SQAY Championship(-45 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Moulik Saini of class VI-A won Silver Medal in 10th District Level SQAY Championship(-33 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Aryan Saini of class V-Red won Silver Medal in 10th District Level SQAY Championship held at The British School Sec 8, Panchkula.

Kartike Kaushish of class VII-A won Silver Medal in 10th District Level SQAY Championship(-29 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Saransh Saini of class V-Red won Silver Medal in 10th District Level SQAY Championship(-22 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Kartik Sharma of class VI-A won Silver Medal in 10th District Level SQAY Championship(-27 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Bhanu of class VI-B won Silver Medal in 10th District Level SQAY Championship (-31 kg)held at The British School Sec 8, Panchkula.

Abeer Bhardwaj of class IV-B won Bronze Medal in 10th District Level SQAY Championship(-35 kg) held at The British School Sec 8, Panchkula.

Parampreet Singh of class VII-A won Bronze Medal in 10th District Level SQAY Championship (-41 kg)held at The British School Sec 8, Panchkula.

Parampreet Singh of class VII-A won Bronze Medal in 10th District Level SQAY Championship (-41 kg)held at The British School Sec 8, Panchkula.

Parampreet Singh of class VII-A stood First in School District Boxing

Tarun Kumar of class VII-A stood Third in School District Taekwondo Championship

Nikhil Mungwal of class VI won Silver Medal in School District Taekwondo Championship

Komal of class VII stood Third in School District Chess Championship

Mansi Goel of class VII stood Third in School District Chess Championship

Aayushi Garg of class VII stood Third in School District Chess Championship

Palak Saini of class VI stood Third in School District Chess Championship

Yashika Saluja of class VII stood Third in School District Chess Championship

Krishna Tayal of class III stood Third in School District Chess Championship

Aarush Dhiman of class V stood Third in School District Chess Championship

Abhimanyu of class V stood Third in School District Chess Championship

Keshav Gupta of class III stood Third in School District Chess Championship

Jeevansh Makkar of class IV stood Third in School District Chess Championship

Pragati Gupta of class VII-A scored A1 Grade in Hindi and Social Science

Mansi Gupta of class VII-A scored A1 Grade in Hindi and Mathematics

Abhey Kumar of class VII-A scored A1 Grade in Mathematics and Social Science

Akshdeep Singh of class VII-B scored A1 Grade in Social Science

Milan of class VII-B scored A1 Grade in Hindi and Social Science

Harshita Sharma of class VII-B scored A1 Grade in Social Science

Dev Arora of class VII-B scored A1 Grade in Social Science

Milan of class VII-B scored A1 Grade in Hindi and Social Science

Akshdeep Singh of class VII-B scored A1 Grade in Social Science

Abhey Kumar of class VII-A scored A1 Grade in Mathematics and Social Science

Mansi Gupta of class VII-A scored A1 Grade in Hindi and Mathematics

Pragati Gupta of class VII-A scored A1 Grade in Hindi and Social Science

The Gurukul- Best CBSE schools in Panchkula

The Gurukul, a senior secondary co-educational institution is affiliated to CBSE and is also associated with the British Council, University of Cambridge. We welcome you to The ... Read More